Альона Шкрум у Брюсселі: “Відновлення України – це про людей, не лише про інфраструктуру”
9 квітня у Брюсселі відбулося 10-те засідання Ради асоціації Україна – ЄС. Це найвищий політичний формат співпраці між Україною та Європейським Союзом. Нині основою наших відносин є Угода про асоціацію, а Рада асоціації – її головний двосторонній орган.
Засідання очолила Кая Каллас, Висока представниця ЄС із закордонних справ та політики безпеки.
У складі урядової делегації на чолі з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем від Міністерства розвитку громад та територій Альона Шкрум представила бачення України щодо відновлення, реформ та європейської інтеграції.
У своїй промові вона окреслила ключові напрями відновлення країни.
“Відбудова України – це не лише зведення нових споруд. Це відновлення гідності, стабільності та надії для мільйонів громадян. Наше завдання – створити таку країну, у якій хочеться жити, працювати і ростити дітей”, – наголосила Альона Шкрум.
На сьогодні понад 4,6 мільйона українців залишаються внутрішньо переміщеними особами, а близько 13% житлового фонду зруйновано або пошкоджено. Відтак житло є безумовним пріоритетом Уряду.
“Ми вже реалізуємо програми компенсацій, соціального житла та доступної іпотеки. Планується будівництво 6200 квартир у 15 містах. І це лише початок. Наша мета – створити житловий фонд у 50 000 нових осель,” – зазначила заступниця міністра.
Серед інших пріоритетних напрямів: відновлення енергетичної системи, модернізація транспортної інфраструктури, оновлення медичних та освітніх закладів. Усі ці проєкти мають відповідати європейським стандартам та принципам сталого розвитку.
У своїй промові Альона Шкрум також наголосила на важливості партнерства з Європейським Союзом. Вона подякувала за системну підтримку та підкреслила, що участь європейських компаній у відбудові, спільна логістика та реформа децентралізації – це не лише практичні кроки, але й важливі етапи на шляху до повноцінного членства України в ЄС.
“Наше завдання – усунути всі перешкоди для вільного руху людей, товарів і послуг між Україною та Європейським Союзом. Інтеграція до транспортної мережі TEN-T, ініціатива ‘Шляхи солідарності’ та гармонізація умов перевезень — це спільні пріоритети на найближчі роки,” — зазначила Альона Шкрум.
Яскравим прикладом успішної співпраці стала Угода про вантажні автоперевезення, яка вже довела свою ефективність і стала платформою для подальшої гармонізації правил.
“Ми щиро віримо, що завдяки спільним зусиллям Україна не лише відновиться, а й стане сильною, сталою та повністю інтегрованою в Європейську спільноту державою,” — підсумувала заступниця міністра.
Підписуйтеся на сторінки Міністерства розвитку громад та територій у соцмережах Facebook, Twitter, Telegram та WhatsApp