Латвія допомагатиме Україні розбудовувати прикордонну залізничну інфраструктуру
Заступниця Міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк з робочим візитом відвідала Латвію. Там вона взяла участь в 11-му засіданні Міжурядової українсько-латвійської комісії з питань економічного, промислового і науково-технічного співробітництва, а також провела низку зустрічей. У фокусі всіх обговорень – співпраця у транспортному секторі.
“З перших днів війни Латвія однією із перших надала нам можливість виконання перевезень вантажів автомобільним транспортом без дозволів. Це сприяло безперебійному постачанню гуманітарної допомоги, товарів першої необхідності та підтримці обороноздатності України. Будемо поглиблювати нашу співпрацю у залізничному секторі. У межах майбутнього наближення нашої залізничної мережі до європейських стандартів ми плануємо інтегрувати українську залізницю у проєкт Rail Baltica по стандартній євроколії 1435 мм. Для створення альтернативного транспортного коридору для експорту українських вантажів в напрямку портів Латвії також реалізовується спільний проєкт з литовською компанією LTG Infra. Він передбачає будівництво пункту перестановки візків 1435/1520 мм на станції Шяштокай на кордоні з Польщею. Тут ми розраховуємо на підтримку латвійської сторони в питаннях отримання рішення щодо фінансування зазначеного проєкту. Ми високо цінуємо наш діалог у сфері транспорту та підтримку з боку Латвії. Переконані, що подальша співпраця сприятиме не лише економічному відновленню України, а й зміцненню наших двосторонніх зв’язків”, – зазначила Марина Денисюк.
У рамках візиту Марина Денисюк також зустрілася з:
Представниками Міністерства транспорту Латвії.
У фокусі обговорення – пасажирські та вантажні перевезення, інфраструктурні проєкти, співробітництво у сфері авіації, транспортної логістики.
Під час зустрічі заступниця Міністра представила латвійським колегам План відновлення морської інфраструктури України, розроблений у співпраці з Естонією. Вона закликала Латвію долучитися до цієї ініціативи. План охоплює всі найважливіші сфери морської галузі: розмінування, суднобудування, портове обладнання, ІТ-рішення тощо. Його загальний бюджет складає 550 мільйонів євро.
Окремо Марина Денисюк презентувала ще декілька проєктів у залізничному секторі, а саме: проєкт реконструкції прикордонних залізничних колій Мостицька ІІ-Скнилів-Львів, проєкти побудови вантажного та пасажирського терміналів з євроколією Львів-Скнилів, а також ініціатива співпраці для оновлення парку локомотивів Укрзалізниці.
Заступниця Міністра також зазначила, що підписання Угоди між Україною та ЄС про автомобільні вантажні перевезення у 2022 році вирішило питання стабільності автомобільних перевезень, скасувавши необхідність отримання дозволів. Однак ця угода потребує постійного продовження, тому Україна зацікавлена у підписанні постійної угоди з ЄС по цьому напрямку.
Представниками Міністерства закордонних справ Латвії.
У фокусі – проєкти відновлення у Чернігівській області та енергетичної інфраструктури.
Завдяки реалізації проєкту “Латвія для Чернігова: реконструкція соціальної інфраструктури”, що впроваджується у співпраці з Програмою розвитку ООН (ПРООН), було відновлено ряд важливих об’єктів, зокрема Старобілоуський ліцей, дитячий садочок “Малятко”, Талалаївський ліцей.
На інші проєкти підтримки Чернігівщини Латвія виділила ще понад 5 мільйонів євро. Ще Латвія має у планах передати регіону сонячні панелі та обладнання для об’єктів водо- та теплопостачання. Це сприятиме зменшенню вартості енергоресурсів для місцевих жителів та підвищенню енергетичної незалежності регіону.
Також Латвія сприяє встановленню в області модульного житла. Вже цього року, завдяки цьому 12 сімей ВПО, що втратили домівки внаслідок агресії рф, зможуть отримати оселі.
Підписуйтеся на сторінки Міністерства розвитку громад та територій у соцмережах Facebook, Twitter, Telegram та WhatsApp