Реформа міжнародних автобусних перевезень: Мінрозвитку провело зустріч з перевізниками
Заступник Міністра розвитку громад та територій Сергій Деркач провів зустріч з міжнародними перевізниками пасажирів, де презентував проміжні результати реформи міжнародних автобусних перевезень та майбутні плани.
Приєднались до зустрічі більше 100 представників компаній перевізників, як офлайн, так і у форматі онлайн. Серед учасників були також Голова Укртрансбезпеки Микита Лагунін та його заступник Валерій Кулик-Куличенко, представники Державної прикордонної служби України.
Ключові теми обговорення – функціонування онлайн-кабінету міжнародних маршрутів, єЧерги для автобусів та цифровізація журналів Interbus.
“У рамках реформи міжнародних перевезень ми дали бізнесу інструменти швидко відкривати нові маршрути та вести свою діяльність без бюрократії. За останній місяць перевізники створили майже 150 заявок для відкриття, продовження чи змін маршрутів. Паралельно, ми продовжуємо працювати над вдосконаленням функціоналу цифрового інструменту.У той же час, нам важливо і далі працювати над тим, щоб пасажири автобусів мали можливість без черг перетинати кордон. Завдяки системі єЧерга 70% автобусів перетинають кордон вчасно – мова про ті пункти пропуску, де працює онлайн-запис на конкретний час, таких пунктів пропуску 23 з 29”, – наголосив під час зустрічі Сергій Деркач.
Заступник Міністра повідомив, що у березні Міністерство схвалило рішення про відкриття вже 25 нових міжнародних маршрутів, продовження дії 14 маршрутів та зміну чотирьох. Всі ці заявки були подані завдяки онлайн-кабінету міжнародних маршрутів. Наразі триває розгляд інших поданих пакетів документів.
Серед запланованого оновлення функціоналу кабінету:
- можливість перевізнику “побачити” наявність штрафів перед подачею документів;
- можливість вносити у розклад маршруту кількох паритетних перевізників на один день;
- можливість побачити в кабінеті відсоток виконання рейсу.
Під час зустрічі Сергій Деркач зазначив, що наразі єЧерга для автобусів працює на всіх пунктах пропуску – їх 29. Водночас слотування, тобто можливість обрати конкретний час для перетину кордону відповідно до розкладу руху, вже діє на 23 пунктах пропуску.
Аналітика свідчить, що на цих пунктах пропуску 70% автобусів перетинають кордон вчасно, тобто за записом на конкретний час. За останні пів року кордон там перетнуло 35,5 тисяч автобусів, з них більше 25,5 тисяч – вчасно. Найкращі показники вчасного перетину кордону зафіксовано на пунктах пропуску “Ягодин – Дорогуськ”, “Рава-Руська – Гребенне”, “Дякове – Халмеу”, “Мамалига – Крива”, “Старокозаче – Тудора”, “Порубне – Сірет”, “Чоп – Захонь”, “Табаки – Мирне”, “Виноградівка – Вулканешти”.
На зустрічі також було презентовано особливості нового порядку видачі журналів Interbus – це дозвільні документи для виконання нерегулярних перевезень пасажирів за кордон. Нагадаємо, що з 1 квітня перевізники зможуть користуватись лише тими журналами, які були офіційно замовлені в онлайн-кабінеті перевізника. Наразі замовлено більше тисячі таких журналів.
Підписуйтеся на сторінки Міністерства розвитку громад та територій у соцмережах Facebook, Twitter, Telegram та WhatsApp