Онлайн-кабінет міжнародних маршрутів: перевізники подали 400 заяв
У рамках реформи міжнародних автобусних перевезень наприкінці лютого Міністерство розвитку громад та територій повноцінно запустило онлайн-кабінет міжнародних маршрутів. Це цифровий інструмент, що замінив паперову форму подачі документів для відкриття чи продовження маршрутів та дозволив припинити функціонування окремої комісії для розгляду таких документів.
За два місяці повноцінного функціонування онлайн-кабінету перевізники пасажирів подали майже 400 заяв про відкриття, продовження чи внесення змін до маршрутів.
“Наразі Міністерство вже схвалило рішення про відкриття 57 маршрутів, продовження 11 та зміну 15 маршрутів. Також ми вже отримали схвалення від суміжних країн щодо функціонування 20 маршрутів. Наше завдання — прибрати зайву бюрократію та зробити обробку маршрутів прозорою і передбачуваною. Кожен міжнародний маршрут — це не лише зручність для пасажирів, а й реальний внесок у державний бюджет. У середньому один маршрут за рік може приносити понад 10 млн грн у вигляді податків, зборів, витрат на пальне та супутні послуги. Ми маємо налаштувати систему так, щоб кожна гривня працювала на економіку. Окремо вдячний доброчесним перевізникам за спільну роботу з Міністерством та зворотний зв’язок щодо розвитку цього цифрового інструменту”, – заявив Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.
Зокрема, за 2 місяці перевізники подали вже понад 250 заяв на відкриття маршрутів. Ще майже 70 заявок надіслані для продовження маршрутів, а також понад 80 – на зміни до маршрутів.
Онлайн-кабінет міжнародних маршрутів розроблений Укртрансбезпекою у співпраці з Міністерством розвитку громад та територій.
Нагадаємо, у 2024 році Мінрозвитку відкрило 257 міжнародних маршрутів. Відповідні рішення схвалювались на засіданні відповідної комісії. Натомість через онлайн-кабінет міжнародних маршрутів за два місяці було подано 250 заяв для відкриття маршрутів.
Чому важливо забезпечити швидше відкриття міжнародних маршрутів?
У першу чергу це прямі надходження до державного бюджету. Один відкритий маршрут за рік може приносити більше 10 мільйонів гривень до бюджету. Йдеться про митні платежі, податки, військовий збір, акцизний збір, проведення обов’язкового технічного контролю, страхування.
Окрім цього, розвиток ринку перевезень забезпечує зростання супутніх сфер. Наприклад, мова про сертифікацію транспортних засобів, навчальні центри для підготовки та підвищення кваліфікації водіїв, страхування, ліцензування, автозаправні станції.
Підписуйтеся на сторінки Міністерства розвитку громад та територій у соцмережах Facebook, Twitter, Telegram та WhatsApp