Сайт в режимі тестування та наповнення
Стара версія сайту Дія

Україна та Австрія посилюють економічне співробітництво у сфері енергетики та інфраструктури

1 квітня заступниця Міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк взяла участь у круглому столі за участю представників австрійських компаній. Захід став майданчиком для обговорення економічної співпраці та залучення інвестицій до відбудови України, зокрема у сферах енергетичної, житлової та транспортної інфраструктури.

Серед учасників були представники Укрзалізниці, Держагентства з відновлення інфраструктури, а також Державна радниця Нижньої Австрії Йоганна Мікл-Лейтнер та представники австрійського бізнесу, серед яких – Accenture GmbH, Andritz Hydro GbmH, Austrian Airlines AG, Doka GmbH та інші.

“Україна та Австрія мають давню історію економічної взаємодії, і сьогодні ми стоїмо перед можливістю значного поглиблення партнерства у ключових сферах. Ми зацікавлені у залученні австрійських компаній до реалізації проєктів відновлення, адже Україна має величезний потенціал для взаємовигідної співпраці. Відновлення енергетики, транспорту та критичної інфраструктури є нашим спільним завданням. В Україні наразі працює 200 австрійських компаній, і ми прагнемо зміцнювати ці партнерства, запрошуючи в тому числі нові бізнеси до розширення своєї присутності на українському ринку”, – зазначила у вітальному слові Марина Денисюк.

Під час дискусії вона наголосила на стратегічних пріоритетах відновлення, визначених Урядом, та ключовій ролі Агентства відновлення в архітектурі управління відбудовою. Серед них – будівництво житла, відновлення соціальної та критичної інфраструктури, розвиток транспортної інфраструктури та підтримка приватного сектору.

Учасники круглого столу акцентували на ключових напрямах відбудови, які потребують міжнародної підтримки:

  • Транспортна інфраструктура: розширення залізничного сполучення, інтеграція до європейської мережі (євроколія), відновлення доріг, мостів та шляхопроводів.
  • Житло та критична інфраструктура: будівництво соціального житла для внутрішньо переміщених осіб, реконструкція пошкоджених будинків, покращення доступу до водопостачання та комунальних послуг.
  • Енергетична інфраструктура:  розвиток розподіленої генерації (сонячні, вітрові станції, когенераційні установки) і створення резервних джерел енергії для критичних об’єктів.

Окрему увагу приділили питанню відновлення доріг та розширення залізничної мережі та будівництва євроколій, що дозволить ефективніше інтегрувати Україну в транспортну систему ЄС. Важливою темою обговорення стала також стратегія розвитку прикордонної інфраструктури та посилення логістичних сполучень. 

“За результатами звіту RDNA4, потреби у відновленні становлять 17,3 млрд доларів на 2025 рік та 524 млрд доларів на наступні 10 років. Ми не чекаємо – ми вже відновлюємо те, що можливо. Австрійські компанії вже відіграють важливу роль у розвитку залізничного сектору України, зокрема через співпрацю з Voestalpine Rail Technology та Plasser & Theurer. Ми зацікавлені у подальшому розвитку цього партнерства та запрошуємо австрійські компанії до розширення своєї присутності на українському ринку”, — підкреслила заступниця Міністра.

Під час обговорення Марина Денисюк розповіла про доступні механізми для іноземного бізнесу, зокрема про цифрову платформу DREAM, яка містить актуальні інвестиційні проєкти та стратегічні пріоритети відновлення. Вона підкреслила, що австрійські компанії можуть долучитися до відбудови ключових секторів економіки, зокрема через участь в закупівлях, державно-приватному партнерстві, побудові партнерств та локалізації. 


Підписуйтеся на сторінки Міністерства розвитку громад та територій у соцмережах FacebookTwitterTelegram та WhatsApp

Діяльність

Бізнесу

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux