Сайт в режимі тестування та наповнення
Стара версія сайту Дія

Олексій Кулеба на платформі донорів: "Відновлення має бути швидким і ефективним"

2 квітня у Києві відбулося засідання Української платформи донорів – ключового майданчика координації зусиль міжнародних партнерів для підтримки відновлення України. 

Під час засідання обговорили з партнерами важливі завдання Платформи — бюджетні потреби України  у 2025 та 2026 роках, прогрес реформ, хід та потреби відновлення, підтримку приватного сектора та підготовку до Конференції відновлення (Ukraine Recovery Conference), що пройде в липні в Римі. 

У заході взяли участь Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, співголова Платформи від України, Міністр фінансів Сергій Марченко, Віцепрем’єр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба, Генеральний директор з питань сусідства та переговорів щодо розширення Герт-Ян Коопман від Європейської Комісії, Виконуючий обов'язки координатора допомоги США Європі, Євразії та Центральної Азії у Державному департаменті США Крістофер Берґауст, заступник Міністра економіки Олексій Соболев, а також представники країн G7, Європейської Комісії та міжнародних фінансових організацій.

Олексій Кулеба у своєму виступі акцентував увагу на ключових викликах, досягненнях та необхідних кроках для прискорення відбудови.

“Наша країна унікальна тим, що відновлюється в умовах повномасштабної війни. Ми вже маємо понад 100 тисяч відновлених об’єктів житла по всій країні. Звичайно, це стало можливим завдяки підтримці міжнародних партнерів. Вдячний кожному партнеру, кожному донору, кожному експерту, хто допомагає Україні триматися і відновлюватися.
Але сьогодні нам необхідно переходити до нового етапу – з чіткими пріоритетами, передбачуваним фінансуванням і спрощеними процедурами. Потреби зростають, зокрема в енергетиці, житлі, логістиці – і вони не можуть чекати. Люди не можуть чекати", – зазначив Олексій Кулеба на початку виступу.

Він наголосив, що за оцінками RDNA4, загальні потреби відновлення станом на кінець 2024 року становлять 524 мільярди доларів. У 2025 році потреба складає 17,3 мільярда доларів, з яких майже 10 мільярдів досі залишаються непрофінансованими. 

“Щодня українська інфраструктура перебуває під постійними атаками ракет і дронів. Тільки за три місяці цього року було знищено або пошкоджено понад 60 закладів освіти, 20 об’єктів портової інфраструктури, 200 об’єктів залізниці. Ми повинні мати інструмент, який дозволяє реагувати на ці виклики гнучко й оперативно”, — сказав він.

За підтримки партнерів Україна продовжує програму швидкого відновлення ключовими пріоритетами: енергетика, житло, критична та соціальна інфраструктура, гуманітарне розмінування, підтримка приватного сектору.

Одним із ключових акцентів виступу Олексія Кулеби стала житлова політика. 

“Ми концентруємо зусилля на створенні житлових рішень, особливо для внутрішньо переміщених осіб. Зараз ми переходимо від моделі виключно приватної власності до розвитку оренди, запуску механізмів соціального житла. Це не лише дає людям житло – це стимулює будівництво, створює робочі місця і повертає економічну активність”, – підкреслив він.

Олексій Кулеба також зупинився на питанні транспортної інфраструктури, назвавши її критично важливою для економіки, обороноздатності та гуманітарної мобільності. Фінансовий розрив у цій сфері становить 700 мільйонів доларів, з особливим акцентом на дороги у прифронтових регіонах та пункти пропуску на кордонах. 

“Це не просто про дороги – це про спроможність країни жити, захищатися й експортувати. Після зупинки фінансування на початку року ми маємо нагально відновити підтримку цих проєктів”, – зазначив Віцепрем’єр.

Окремо він підняв тему ефективності реалізації проєктів та викликів, пов’язаних з процедурами міжнародних фінансових інституцій. 

“Україна пропонує міжнародним партнерам напрацювати конкретні рішення, щоб прискорити відновлення. Зі свого боку, ми запустили Централізовану закупівельну організацію. Ми пропонуємо зміцнити Агентство відновлення, яке готує та реалізує проєкти з відбудови, а також за потреби надає експертну підтримку на регіональному та місцевому рівнях.
Маємо об'єднати зусилля, аби зробити відновлення України швидшим, прозорішим і результативнішим”, – наголосив Віцепрем’єр-міністр з відновлення Олексій Кулеба.

У своїй фінальній частині виступу Віцепремʼєр-міністр з відновлення підкреслив важливість створення нових механізмів фінансування. Він закликав міжнародну спільноту відверто говорити про джерела, які можуть стати базою для відбудови: 

“Заморожені російські кошти мають працювати на відновлення зруйнованого. Час назвати це прямо – і створити ефективний прозорий механізм їх використання”.


Підписуйтеся на сторінки Міністерства розвитку громад та територій у соцмережах Facebook, Twitter, Telegram та WhatsApp

Діяльність

Бізнесу

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux