МВФ та Мінрозвитку продовжать співпрацювати для реалізації проєктів відновлення
Віцепрем’єр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба разом з командою зустрівся з представниками місії Міжнародного валютного фонду (МВФ). У фокусі обговорення – пріоритети Міністерства на 2025 рік та залучення фінансування для проєктів. Окремий акцент під час розмови був зроблений на залучення фінансування для відновлення та розбудови доступного житла для внутрішньо переміщених осіб та критичної інфраструктури.
На зустрічі також були присутні Перша заступниця Міністра Альона Шкрум та Заступниця Міністра Марина Денисюк.
З боку МВФ – заступниця Голови Європейського департаменту МВФ Ума Рамакрішнан, Голова місії МВФ в Україні Гевін Грей, заступник Голови місії МВФ в Україні, Постійна Представниця МВФ в Україні Прішила Тофано.
“Для нас важливо пришвидшити процеси відбудови. На сьогодні ми маємо великий розрив у фінансуванні і потребуємо посилення підтримки з боку партнерів. Ми переконані, що частина потреб може бути покрита шляхом використання заморожених російських активів. Зокрема, коли ми говоримо про швидку відбудову, ми говоримо про енергетику, житло, виплату компенсацій.
Водночас у перспективі для нас важливо розробити ширший комплексний підхід до відновлення. Тут вже йдеться про великі інфраструктурні проєкти, кроссекторальний підхід до кожного окремого типу територій.
Сподіваємося на активну співпрацю з Міжнародним валютним фондом для продовження всіх важливих ініціатив і дякуємо за всю роботу яку ми вже спільно проробили для відновлення України“, – зазначив Олексій Кулеба.
Під час зустрічі сторони обговорили наступні напрямки співпраці:
Доступне житло для ВПО та адаптація в нових громадах
На сьогодні в Україні налічується 4,6 внутрішньо переміщених осіб. На меті Міністерства – забезпечити для економічно активних ВПО можливість отримання доступного житла.
Альона Шкрум відзначила, що це є важливим для того, щоб українці, які цього потребують, могли завдяки доступним кредитам або компенсаціям придбати житло, орендувати житло або ж відбудуватись самостійно.
Один з таких ефективних механізмів – державна програма компенсацій єВідновлення, яка вже показує високі результати. Також окремо Держмолодьжитло реалізує програму пільгового кредитування для ВПО.
Водночас Міністерство планує продовжувати роботу по цьому треку і працює над повноцінною комплексною програмою підтримки для ВПО, яка допомагала б їм адаптуватися на новому місці.
Залучення інвестицій через механізм PPP
Марина Денисюк наголосила, що саме співпраця з приватним сектором через механізм публічно-приватного партнерства (Private Public Partnership, PPP) може стати ключовою для комплексної відбудови України та реалізації великих проєктів.
Міністерство вже готує проєкти РРР і планує показати результати цього процесу до Конференції з відновлення України (Ukraine recovery Conference, URC), що відбудеться у липні цього року у Римі.
Серед таких проєктів: концесійні проєкти у порті Чорноморськ та проєкт концесії доріг, яким займається Агентство відновлення. Також наразі очікується завершення роботи над проєктом Національної толінгової системи.
Через PPP планується залучити інвестиції у тому числі і для розбудови соціального житла для ВПО.
Підписуйтеся на сторінки Міністерства розвитку громад та територій у соцмережах Facebook, Twitter, Telegram та WhatsApp