Мінрозвитку у співпраці з Німеччиною реалізовує проєкти підтримки громад
На полях засідання Української платформи донорів Віцепрем’єр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба разом з командою провів зустріч з Державним секретарем Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) Йохеном Фласбартом.
На зустрічі також були присутні Перша заступниця Міністра Альона Шкрум та Заступниця Міністра Марина Денисюк.
Під час зустрічі Олексій Кулеба окреслив для німецького колеги основні напрями роботи Міністерства. Він зазначив, що на сьогодні для комплексного відновлення надважливо продовжувати реформу децентралізації та підтримувати громади, щоб вони були спроможні ефективно впроваджувати проєкти відбудови.
“Ми високо цінуємо дружбу та стратегічне партнерство з Німеччиною у відновленні постраждалих громад та регіонів України. Для нас важливо, аби органи місцевого самоврядування були спроможні самотужки визначати пріоритети своїх громад, чітко планувати потреби та створювати відповідні проєкти відбудови.
Економічна стабільність громад також ключовий елемент. Війна впливає на стабільність місцевих бюджетів, особливо у громадах, де зосереджені стратегічно важливі об'єкти інфраструктури. Тому наша мета – створити механізми, які забезпечать їхню стійкість та фінансову незалежність навіть в умовах ризиків.
Сподіваємося на продовження співпраці з Німеччиною на цьому напрямку і підтримку наявних спільних проєктів”, – зазначив Олексій Кулеба.
Напрямки співпраці, які було обговорено під час зустрічі:
Децентралізація та підтримка громад
Україна та Німеччина співпрацюють в рамках Коаліції за сталий розвиток муніципалітетів (Coalition for Sustainable Municipalities) яка була започаткована під час Конференції з відновлення України у 2024 році (URC 2024). Мета роботи коаліції – працювати над розширенням доступу громад до фінансування, сприяння розвитку людського потенціалу та зміцненням і розширенням партнерств між громадами.
Енергоефективність
Німеччина допомагає обладнувати українські школи сонячними панелями в рамках програми “Енергоефективні школи”. Її мета – створення в кожному районі України повністю автономних шкіл з використанням відновлювальних джерел енергії та облаштування їх системами накопичення енергії достатніми для роботи як систем освітлення, так і харчоблоків. Програма передбачає переобладнання 119 навчальних закладів по всій країні – по одній школі у кожному районному центрі.
Реалізація цієї ініціативи дозволить замістити близько 110 тисяч кВт електроенергії щороку в таких школах та гарантувати стабільний навчальний процес навіть у періоди масових відключень.
Житло
Федеральне Міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини спільно німецьким банком Кредитна установа для відбудови (KfW) допомагає Держмолодьжитлу реалізовувати програму пільгового кредитування для економічно спроможних ВПО. За час реалізації проєкту вже забезпечено житлом 1034 родини ВПО, а до завершення поточного етапу проєкту, що орієнтовно очікується до кінця квітня 2025 року, буде забезпечено ще близько 18 родин.
Також у рамках співпраці по підсиленню спроможності органів місцевого самоврядування Німеччина висловила свою зацікавленість у підтримці розбудови доступного соціального житла, у тому числі для ВПО.
Йохен Фласбарт своєю чергою запевнив команду Міністерства, що Німеччина залишається відданою підтримці України на всіх напрямах співпраці.
Підписуйтеся на сторінки Міністерства розвитку громад та територій у соцмережах Facebook, Twitter, Telegram та WhatsApp