Завершується опалювальний сезон та стартує підготовка до наступного: результати 13 Штабу з підготовки ЖКГ та енергетики до зими
28 березня Олексій Кулеба, Віцепрем’єр-міністр з відновлення — Міністр розвитку громад та територій, провів тринадцяте засідання Штабу з підготовки житлово-комунального господарства (ЖКГ) та енергетики до осінньо-зимового періоду. Участь взяли заступник Міністра Костянтин Ковальчук, представники центральних органів влади, голови обласних військових адміністрацій, представники місцевого самоврядування та енергетичних компаній.
Під час засідання члени Штабу підбили підсумки проходження зимового періоду 2023-2024 років та визначили ключові завдання для підготовки до наступного опалювального сезону.
“Ця зима була однією з найскладніших в контексті проходження опалювального сезону, і вже зараз маємо почати готуватися до наступної.
Ворог не полишав спроб залишити нас без тепла, здійснюючи численні масовані атаки на енергосистему. Попри всі виклики, завдяки оперативним рішенням, злагодженій роботі комунальних служб, уряду та місцевої влади, вдалося швидко усувати наслідки обстрілів, реагувати на аварійні ситуації та забезпечити стабільне проходження сезону.
Тепер наше головне завдання — підготовка до наступної зими. Ми вже проаналізували пройдений сезон та напрацювали рішення, щоб мінімізувати ризики. Маємо бути готовими до будь-яких сценаріїв у наступному. Особлива увага — відновленню інфраструктури у прифронтових регіонах, які зазнали найбільших руйнувань, впровадженню розподіленої генерації та модернізації мереж.
Маємо працювати над децентралізацією енергетики та енергоефективністю. Це спільне завдання профільних Міністерств та тергромад.
Дякую всім, хто працює над зміцненням енергетичної стійкості країни”, — підкреслив Олексій Кулеба.
Костянтин Ковальчук зазначив, що опалювальний сезон 2024/2025 років пройшов стабільно: тепло отримували в середньому понад 98% житлових будинків, 99,2% закладів соціальної сфери, дитячих садків, шкіл та університетів, а також 99,4% медичних закладів. Завдяки підтримці міжнародних партнерів у країні запрацювали 148 когенераційних установок із додатковою потужністю 110,9 МВт та 84 модульні котельні загальною потужністю 156,9 МВт. У 2025 році планується встановити ще понад 280 когенераційних установок і понад 140 модульних котелень.
У зв’язку із покращенням погодних умов у низці регіонів вже завершено або завершується опалювальний сезон. Зокрема, він закінчився в Миколаївській, Херсонській областях, Луцьку та більшості громад Дніпропетровської, Донецької областей. У Києві триває процес завершення, а в Івано-Франківській та Житомирській областях опалення здійснюється лише вночі. Загалом до 1 квітня значна частина громад завершить опалювальний період.
Завершив роботу Штаб з ліквідації наслідків аварій у Кривому Розі, і вже з 26 березня в місті стартувала підготовка до нового опалювального сезону, зокрема розпочнеться модернізація тепломереж та децентралізації генерації. На ці роботи НАК “Нафтогаз України” виділив АТ “Криворізькій Теплоцентралі” позику в сумі 3 млрд гривень. Також АТ “Криворізька Теплоцентраль” здійснила перерахунок вартості послуг з урахуванням якості теплопостачання. До 4 квітня місцева влада має подати до Мінрозвитку оновлену схему теплопостачання.
Як повідомили представники Міненерго та АТ “НАК Нафтогаз України”, триває процес формування запасів газу, вугілля та інших енергоресурсів до наступного осінньо-зимового періоду. Одночасно ведеться аналіз стану теплових мереж та визначення об’єктів, що потребують ремонту чи модернізації у всіх регіонах. Ремонтна кампанія, яка стартує найближчим часом, передбачає відновлення та модернізацію першочергових об’єктів, роботи на яких потрібно завершити до початку нового опалювального періоду.
Серед пріоритетів на найближчі місяці — продовження впровадження розподіленої генерації в усіх регіонах. Україна продовжує активно залучати для цього міжнародну підтримку, зокрема, ведуться перемовини з партнерами про надання технічної допомоги, обладнання та фінансування для придбання і встановлення когенераційних установок та блочно-модульних котелень.
Підписуйтеся на сторінки Міністерства розвитку громад та територій у соцмережах Facebook, Twitter, Telegram та WhatsApp