Стара версія сайту Дія

Реформа управління публічними інвестиціями: результати обговорення

Протягом Міжнародного форуму згуртованості відбулася панельна дискусія “Реформи заради кращого майбутнього”. У фокусі обговорення — реформа управління публічними інвестиціями. 

У панелі взяли участь Олексій Рябикін, заступник Міністра розвитку громад та територій України, Матьє Морі, Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, Денис Улютін, Перший заступник Міністра фінансів України, Олексій Соболев, Перший заступник Міністра економіки України, Віталій Безгін, Народний депутат України, Голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Штефан Шльонінг, Керівник відділу співробітництва Представництва ЄС в Україні, Павло Остапенко, Голова громадської організації "Товариство дослідників України".

Протягом свого виступу Олексій Рябикін зазначив, що попри те, що війна продовжується, зараз найкращий час для впровадження реформ в Україні. Він також підкреслив, що громади вже зараз створюють інвестиційні проєкти, що є позитивним показником впровадження реформи управління публічними інвестиціями.

“Згуртованість має дуже різні рівні. Людський, в громадах, на національному рівні. В цьому контексті надзвичайно важливо, щоб всі, хто створює та імплементує важливі для держави реформи, були разом, вели дискусії. Результат цього – корисні зміни, в першу чергу для людей. Адже в центрі кожної реформи – людина. Всі наші зусилля мають бути спрямовані саме на те, щоб люди відчували результат. При тому якомога швидше. Немає кращого часу для реформ ніж нинішній час. Сьогодні Україна демонструє не лише стійкість, але й жагу до змін, а що найважливіше — реалізує ці зміни. Протягом останнього місяця ми відбирали реальні інвестиційні проєкти громад у рамках Програми відновлення України. Ці проєкти цілком відповідають стратегічним планам розвитку громад. Можемо розглядати це як свідчення того, що реформа управління публічними інвестиціями працює. Це дуже важливо, оскільки без реальних механізмів, у тому числі фінансових, впровадження реформ так і залишатимуться на рівні концепцій”, — сказав Олексій Рябикін.

Денис Улютін протягом свого виступу детально розповів про реформу управління публічними інвестиціями. Він відзначив, що реформа відкрила можливість для громад самостійно визначати свої пріоритети та формувати інвестиційні проєкти відповідно до них.

“Раніше, було складно контролювати інвестиції. Не було системи, яка робила б їх прозорими і зрозумілими. Тепер ми відійшли від цього. У нас є єдине портфоліо управління публічними інвестиціями. В законі також вже є визначення публічного інвестиційного проєкту. Ці витрати чітко відмежовані від інших бюджетних видатків. Це означає, що вони є повноцінною окремою категорією витрат держави. При цьому зараз є популярний міф про те, що реформа централізує прийняття відповідних рішень. Однак це не правда. Всі інвестиції будуть відбуватися саме на рівні громад. При цьому всі інвестиційні проєкти мають реалізовуватися та створюватися саме на рівні громад. Це має бути наслідком комплексного планування відновлення: громади мають розробляти стратегічні плани, визначати свої пріоритети та напрямок розвитку. Реформа дає можливість громадам самостійно приймати рішення, і саме тому вона важлива в першу чергу для них”, — зазначив Перший заступник Міністра фінансів України.

Олексій Соболев, взявши слово, також наголосив на тому, що реформа забезпечила можливість чіткої пріоритезації проєктів. Раніше з цим існували складнощі. Тепер було створено project preparation framework – чіткий механізм відбору та підготовки проєктів. Він також зазначив, що після відбору проєкти громад будуть внесені до Єдиного проєктного портфеля.

У своєму виступі Віталій Безгін наголосив на тому, що, окрім чіткого стратегічного планування і створення проєктів, кооперація громад для їх втілення є надзвичайно важливою.

“Ми маємо розуміти, що зараз, коли ми говоримо про стратегічне планування, ми говоримо про дуже коротку перспективу — до 2027 року. Наразі громади закінчують стратегування. Далі буде важливо, щоб ці плани перетворювалися на реальні проєкти. Для цього згуртованість громад, їх здатність працювати разом та створювати спільні ініціативи стане надзвичайно важливою. Проєкт “Пліч-о-пліч” демонструє нам, що абсолютно реально, щоб громади спільно реалізовували проєкти. Завдяки реформі ми нарешті прийшли до того, щоб виділяти ресурси на те, що є дійсно пріоритетним. Реформа та реальні стратегії регіонального та місцевого розвитку — це цивілізований європейський підхід. Однак також для нас буде важливим забезпечити прозоре використання коштів. Це про довіру міжнародних партнерів і про те, щоб фінанси йшли саме туди, куди необхідно ”, — зазначив Народний депутат України.

Захід організовано Міністерством розвитку громад та територій України спільно з Програмою розвитку ООН (ПРООН), за фінансової підтримки Уряду Японії. 

Підписуйтеся на сторінки Міністерства розвитку громад та територій у соцмережах Facebook, Twitter, Telegram та WhatsApp

Діяльність

Бізнесу

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux